contact

Kontakt

Telefony:
32 447 05 03 - Biuro Informacji Turystycznej oraz rezerwacja biletów
32 447 05 03 - Biuro zagrody

668 147 055 - kontakt z mediami, PR

E-mail:
zagroda@pszczyna.info.pl

Nasz adres:

Pokazowa Zagroda Żubrów

ul. Żorska 5

43-200 Pszczyna

Znajdź nas:

Formularz

  Nagrody

  W marcu 2009r. rozstrzygnięto ogólnopolski konkurs organizowany przez Związek Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć wraz z Klubem Gaja na "NAJLEPSZE PROJEKTY" wykorzystujące Fundusze Europejskie. Pokazowa Zagroda Żubrów została uznana z najlepszy na Śląsku projekt przyczyniający się do zrównoważonego rozwoju kraju i regionu.

  W sierpniu 2009r. w związku z obradami Kapituły regionalnego etapu konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny 2009 Polskiej Organizacji Turystycznej wybrano z 17 śląskich kandydatów dwóch zwycięzców . Zwycięzcami śląskiego etapu konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny oraz kandydatami do Certyfikatu POT została Zagroda Żubrów w Pszczynie " Poznaj Świat króla puszczy" oraz Zamek Ogrodzieniec " Historia zaklęta w kamieniu.

  W październiku 2009r. Zagroda Żubrów otrzymała nagrodę Marszałka w X edycji konkursu na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego 2009. Zagroda Zdobyła uznanie za wykreowanie miejsca o niepowtarzalnym klimacie, który daje zwiedzającym radość obcowania z przyrodą.

  W listopadzie 2011r. Ośrodek Edukacji Ekologicznej działający przy Pokazowej Zagrodzie Żubrów znalazł się Pośród trzech laureatów, obok Ośrodka Edukacji Ekologicznej z Istebnej i Mobilnego Centrum Edukacji Ekologicznej z Bielska-Białej, znalazł się również Ośrodek Edukacji Ekologicznej przy Pokazowej Zagrodzie Żubrów w Pszczynie. Jury doceniło dotychczasową działalność ośrodka, a zwłaszcza doposażenie placówki w pomoce dydaktyczne, m.in. ekspozycje roślinne i zwierzęce oraz multimedia, a także warsztaty ekologiczne „Tropem żubra”.

  W marcu 2012r. na zlecenie Śląskiej Organizacji Turystycznej Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach przeprowadził badanie Punktów Informacji Turystycznej w województwie śląskim. Odbyło się ono na zasadzie mystery client (tajemniczy klient). W ten sposób przebadano 65 punktów, w tym również dwa z naszego miasta. Po uwzględnieniu wszystkich rodzajów audytu: bezpośredniego, telefonicznego i mailowego okazało się, że pierwsze miejsce w rankingu zajęło Biuro Informacji Turystycznej w Bramie Wybrańców prowadzone przez Agencję Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej. Na sto punktów otrzymało 93. Wysokie, piąte miejsce zajęło Biuro Informacji Turystycznej przy Pokazowej Zagrodzie Żubrów. 

  Badanie miało na celu ocenę jakości usług świadczonych przez Punkty Informacji Turystycznej w województwie śląskim, m.in. sprawdzenie zgodności poziomu usług z założonymi normami i zasadami oraz wytycznymi dotyczącymi kategoryzacji punktów IT stworzonymi przez Polską Organizację Turystyczną.